MČR ETCZ 2018 – ZRUŠENO…

Z důvodu rušení mnoha akcí kvůli obavám z hříběcí v některých regionech se prezidium ETCZ rozhodlo v letošním roce nepořádat Mistrovství ČR. Šampionát 2018 pokračuje, za zrušené závody jsou vypsány náhradní v jiných lokalitách – 15.9. Vinaře, 29.-30.9. Vlksice. Děkujeme členům za pochopení, přejeme krásný konec sezony a uvidíme se při podzimním setkání a vyhlášení šampionátu v Úhořilce (termín upřesníme).

 

Vyjádření Prezidia Extreme Trail Czechia – 2. září 2018

Vážení členové ETCZ,
uvnitř organizace jsme řešili vzniklou situaci a Vaše protiargumenty, nicméně rozhodnutí prezidia ETCZ ohledně zrušení Mistrovství se i po celkovém zvážení měnit nebude. Důvodů nekonat MČR se objevilo více, nejen kvůli obavám z hříběcí nákazy, ale i obavy z nedostatečného počtu kvalifikovaných účastníků a i s ohledem na finanční a technickou situaci.
Šampionát, který jsme pro Vás vypsali, může být stejně zajímavý a hodnotný, jelikož zde rozhoduje počet dosažených bodů v jednotlivých disciplínách. Soutěží se o zajímavé věcné ceny. Závody, kterých se ještě můžete zúčastnit, se konají ve Vinařích a Vlksicích a samozřejmě pokud se vedení těchto rančů rozhodne uspořádat speciální závody pro kvalifikované na MČR, prezidium ETCZ mu v tom bránit nebude.
Je nám líto, že někteří z Vás vnímají vzniklou situaci negativně a rozhořčeně, ale je dobré si uvědomit, že organizace ETCZ byla založena lidmi, aby mohli podporovat volnočasové, tréninkové a soutěžní aktivity týkající se extreme trailu, což nekonání MČR, ale šampionátu, rozhodně neznevažuje.