DÁMY V SEDLE 5. ročník

Datum / čas
Termín: 27/06/2020
Celý den

Místo konání: RANCH ÚCHOZÍ

Pořadatel:Besednice/Ločenice – Čistě dámskou záležitostí je jízda v sedle, kterou již POPÁTÉ uspořádá majitelka loučovické stáje Lenka Gabrielová ve spolupráci s kolegyní z ranče Úchozí s Kamilou Sedláčkovou a to 27.6.2020.

Napsali o nás:

Dámy z okolí se vydávají na koních na okružní jízdu z Ločenic kolem Todeňské hory a přes Nesmeň na ranč a všude kam přijedou, budí pozornost. Není se co divit, akce má název Dámy v sedle a je na ně radost pohledět. Ženy jsou totiž oděné v elegantních šatech podle jejich fantazie a na koních skýtají malebnou podívanou. „Je to sice čistě dámská akce, ale účast pánů není vyloučena,“ říká Lenka Gabrielová. „Ovšem za podmínky, že se obléknou do ženských šatů.“ Čili i pánové se na projížďku musí obléci za dámu, což někteří z recese činí s chutí. „Každý rok se pánové zúčastnili, kromě letoška,“ směje se Lenka Gabrielová. „Kromě šatů a sukní si obléknou i vycpané podprsenky, je to legrace.“

Na programu setkání dam s koňmi je několikakilometrové projížďka a pak na ranči následuje dámská módní přehlídka, jízdy na koních podle hudby a podobně. A večer je při muzice a dobrém jídle volná zábava.

„Na koních jezdíme většinou v riflích, proto se s chutí při této příležitosti oblečeme do krásných šatů,“ vysvětluje ločenická chovatelka koní, jak se akce zrodila. „Navíc chlapi při vyjížďkách většinou chvátají, nebo naopak sedí na pivu, tak jsme si udělaly dámskou jízdu podle sebe. Jedeme jenom krokem a pěkně si užíváme pohodovou jízdu.“ Tentokrát sice dámy poněkud sužovalo horko, ale pořád to bylo lepší než déšť. Příjemné odpoledne tradičně završily na ranči Úchozí.

Zdroj: https://ceskokrumlovsky.denik.cz/zpravy_region/damy-v-sedle-jsou-prehlidkou-elegance-20190707.html?fbclid=IwAR0p0PY3Mm54zFii-6Y0BaOshpyNioAxe_QipVtG0aVg3kE5c_jl9d2dhps